Kód produktu: 1414
Dostupnosť: Skladom
2.80€
Bez DPH: 2.33€
Zloženie: ŠupinovkaNAMEKO/PholiotaNAMEKO   
                                                                                        
Kvalita: I. trieda
Balenie: v sáčku po 270 ml
EAN: 8588001861957
Zrnitá sadba v igelitovom sáčku.

Popis tovaru:

Drevokazná huba pôvodom z oblasti Juhovýchodná Ázia hojne pestovaná v Číne, Vietname, Kórei a Japonsku. Rastie v trsoch, má oranžovo hnedé zafarbenie klobúkov a na povrchu klobúkov najmä mladších plodníc sa vytvára vrstva slizu. Šupinovka nameko patrí medzi významné pestované druhy.
Je obľúbená a cenená pre jemnú chuť a trochu slizkú konzistenciu, ktorá sa počas varenia stráca.


Kuchynské využitie:Plodnice šupinovky majú vynikajúcu chuť. Hodí sa pod mäso, do polievok alebo do čínskych pokrmov.


Návod na pestovanie na dreve:


Potreby na pestovanie Zrnitá sadba, čerstvo vyrúbané kmene listnatých stromov /cca 2 týždne vypílené/, plastové vrece, štepársky vosk.
Návod na pestovanie:
Čerstvé kmene o priemere 10 cm narežeme na dĺžku 1 meter. Do kmeňov vyvŕtame otvory s priemerom 10-15 mm a hĺbke 20 mm vo vzdialenosti asi 150 mm od seba. Otvory vyplníme zrnitou sadbou a uzavrieme voskom. Kmene uložíme do vriec alebo ich obalíme fóliou, ktorú na niekoľkých miestach prepichneme. Kmene uložíme prerastať podhubím do teploty asi 20°C. Podhubím prerastú podľa tvrdosti dreva za 3-4 mesiace. Prerastené kmene položíme na tienisté vlhké miesto vonku. V čase sucha kmene kropíme. Plodnice sa tvorí na jar alebo na jeseň pri teplotách 5-15°C. Klobúčiky šupinovky často vlhčíme, nesmú oschnúť.


Návod na pestovanie na pilinách, alebo slame.


Potreby na pestovaniePiliny z listnatých stromov, alebo narezaná slama, pevné igelitové vrece.
Návod na pestovanie:
Piliny /porezanú slamu/ je nutné tepelne ošetriť - sterilizovať varom napr. v zaváracom hrnci. Prevarené a ochládnuté piliny /porezanú slamu/ naplníme do čistého igelitového vreca, počas plnenia pridávame rozdrobenú sadbu. Naplnené vrece ľahko zaviažeme a prepichneme spodné rohy vreca. Vrece dáme prerastať do teploty asi 20°C. Po troch týždňoch vrecia prerastú podhubím. Vrecia postavíme a v úväzku odstránime hore časť vrecka. Sáčky je lepšie hore odrezať, až keď narastú malé plodnice. Plodnice potrebujú k vývoju svetlo a teplotu 5-15 °C. Je nutná vysoká vzdušná vlhkosť, preto sáčky dáme na tácku s tkaninou, ktorú udržujeme vlhkú. Plodničky rosíme postrekovačom.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie