Konzumovať huby znamená – stravovať sa zdravo.

V našej krajine sú huby už tradične veľmi obľúbené a využívané v kuchyni. Aj napriek tomu je  informovanosť o priaznivých účinkoch húb na zdravie človeka veľmi malá. Z toho dôvodu sme sa rozhodli, uviesťniektoré informácie(nájdete pri produktoch) odvolávajúce sa na tradičnú čínsku medicínu alebo na konkrétne vedecky podložené lekárske poznatky.

V starovekej čínskej medicíne, už pred 2 000 rokmi, boli huby považované za liek. Niektoré boli cenené zlatom, ako Reishi a mohli ich užívať len vysoko postavení ľudia.

Huby sa používajú na liečenie rôznych chorôb. V lekárňach dostať veľké množstvo hubových preparátov,pričom mnoho húb, využívaných v čínskej medicíne, rastie tiež u nás.

Huby obsahujú bielkoviny, sacharidy, stopové prvky a mnohé iné zdraviu prospešné látky.

Sú bohaté na celý rad  vitamínov, niacín, aminokyseliny a niektoré mastné kyseliny.

Popularita konzumácie húb stále rastie pre ich účinky na zdravie. Ich pravidelná konzumácia podporuje imunitný systém a pôsobí ako prevencia proti niektorým chorobám.

Známe sú ich preventívne a liečebné účinky pre kardiakov, diabetikov, alergikov, astmatikov, pri problémoch s metabolizmom, pri zápaloch, kĺbových a kožných ochoreniach, ako aj pri liečení nádorových ochorení.