Kód produktu: 1301
Dostupnosť: Skladom
18.91€
Bez DPH: 15.76€

BIO Lesklokôrovka obyčajná (Reishi, Ganoderma Lucidum) prášok 90g

Huba Reishi sa v prírode vyskytuje pomerne zriedka, je možné ju najsť v Azii, Južnej Amerike, Europe a v Severnej Amerike. Súčasne je huba pestovaná a využívaná pre liečebné účely

PRAVIDELNÁ KONZUMÁCIA REISHI: 

- má priaznivý vplyv na červené krvinky, zlepšuje cirkuláciu krvi
- znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi
- koriguje niektoré srdcové arytmie spôsobené stresom
- zvyšuje okysličenie srdcového svalu
- stimuluje imunitný systém, pôsobí antibakteriálne, antivírusovo
- upravuje krvný tlak
- omladzuje pečeňové bunky a obnovuje jej dôležité funkcie
- upravuje vylučovanie žalúdočnej kyseliny a tým pôsobí ako prevencia pri vredoch
- upravuje stolicu, pomáha pri zápche a syndróme podráždeného čreva
- tlmí zápalové prejavy, tlmí alergie a posilňuje imunitný systém
- pomáha napraviť regulatórne funkcie obličiek
- znižuje úroveň cukru v krvi a má priaznivý vplyv na zdravie prostaty
- pomáha mierniť alergie s rôznymi príznakmi
- podporný prostriedok pri liečbe rakoviny, chronickej bronchitíde, astme,
- kardiovaskulárnych ochoreniach, hypertenzii
- predlžuje život

Red Reishi sa vo voľnej prírode vyskytuje veľmi zriedkavo na odumretých stromoch alebo pňoch (na 10 000 stromoch len jedna huba), preto bola Reishi v minulosti veľmi drahá (hlavne jej najcennejší druh Červená Reishi). V súčasnosti sa pestuje na špeciálnych farmách, kde je jej rast a zber kontrolovaný. Vybrané časti červenej reishi sú spracované pri veľmi nízkej teplote, čím sú zachované všetky liečivé vlastnosti. Následne sú tieto brúsené na veľmi jemné časti, čo uľahčuje ich vstrebanie organizmom.

Huba Reishi je v Číne a Japonsku vládou schválená ako prevencia a podporná liečba rakoviny. Prvé výskumy s hubou Reishi prebiehajú v súčasnosti aj na Slovensku, pričom výsledky potvrdzujú vysokú účinnosť tejto huby na onkologických pacientov. Úmrtnosť spôsobená srdcovocievnymi a onkologickými ochoreniami na Slovensku neustále stúpa. Zložky huby Reishi dokážu pôsobiť ako veľmi účinná prevencia týchto ochorení.

Chemická stavba farmakologicky aktívnych zlúčenín

Najdôležitejšiu úlohu, vzhľadom k farmakologickým vlastnostiam, hrajú polysacharidy. Vyskytujú sa predovšetkým v podobe beta-D-glukánov, spojených s aminokyselinami. Vykazujú silné protirakovinové účinky a zvyšujú hladinu interferonu, ktorý v dôsledku zvyšuje odolnosť organizmu, ničí voľné radikály a napomáha tvorbe buniek typu B, produkujúcich protilátky. Majú taktiež vplyv na zvýšenie počtu makrofágov, ktoré napomáhajú funkcii leukocytov, majú vplyv na zdokonalenie syntézy DNA a RNA, bielkoviny v pečeni, kostnej dreni a krvi. Cukrová časť zlúčenín je zložená z glukózy, galaktózy, manózy a je možné v nej taktiež najsť stopové množstvo xylózy a fruktózy. Bielkovinové komponenty potom obsahujú vo svojom zložení okolo 17 typov rôznych aminokyselín. Ďalšou farmakologicky účinnou substanciou, obsiahnutou v hube Reishi, sú triterpenoidy, typu lanostan, inak nazvaných ako ganoderenové kyseliny, okrem iných, ganospórová kyselina A. Triterpenoidy vykazujú účinok znižujúci hladinu cholesterolu v krvi, znižujú produkciu enzýmov, ktorý sa podieľa na vytváraní angiotenzidov, následkom čoho sa znižuje kŕč krvných ciev. Ganoderenová kyselina vykazuje silné účinky proti bolesti, ukľudňujúce a detoxikačné. V hubách Reishi sa nachádzajú také zlúčeniny, ako: adenozin, ktorý zmenšuje viskozitu krvi, zlepšuje krvný obeh a tým zlepšuje zásobovanie srdca a mozgu kyslíkom. Ďalej obsahuje steroly a oleinovú kyselinu.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie